מכרז מקרקעין בהוראת בית משפט - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • משה לוי

נשלח ע"ימשה לוי 14:33, 8 במרץ 2012

שלום, במשך כ20 שנה אני ובת זוגתי לשעבר נאבקנו בבית משפט על בעלות מגרש גדול באזור המרכז. לאחר החלטת בית המשפט הוכרז שנתחלק כמעט שווה ושווה על המגרש. כל אחד מהצדדים מינה כונס נכסים ושמאי לצורך מכירת המגרש. לאחרונה נוצר חוסר אמון ביני לבין עורך דיני והוא "לחץ" עלי לקחת אותו כאחראי על מכירת המגרש. לפני יומיים הוא הודיע לי שהוא רוצה בדיוק בשבוע הבא למכור את המגרש במכירה פומבית ולא הסכים לשלוח לי את פירוט המכרז ולכן אינני יודע את תנאי המכרז. (סכום בסיס, התחייבות על תוצאות המכרז ועוד). רציתי לשאול כמה שאלות כדי להרגיש בטוח. 1. האם יש עליו חובה לפרסם את פרטי המכרז כדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להציע הצעה על המגרש? 2. האם המכרז אמור להתרחש בזמן קצר כל כך של שבוע או שיש כאן משהו חשוד? 3. האם יש לי אופציה לא להסכים לקיום המכרז במידה והסכום שהוצע איננו עונה על דרשותי המינמליים? 4. האם אופן ההכרזה ללא הסכמתי הוא חוקי? (רציתי מכרז אך לא שאלו אותי על המועד והודיעו לי רק לאחר הפרסום- כ 3 ימים לאחר הפרסום של המכרז). אשמח לשמוע מידע נוסף או קישור למאגר מידע במידה והדבר נראה לכם ענייני. תודה מראש, משה.

השב
  • 17:37, 11 במרץ 2012

שלום רב. כונסי הנכסים, אמורים לתת דין וחשבון לבית המשפט ולקבל הנחיות/אישור לכל שלב ו/או פעולה שיבקשו לבצע. ההליך הינו שקוף ובאפשרותך לקבל מיידע ולהתעדכן על הנעשה במסגרת הליך זה ו/או להתערב בו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.