רישום דירה בעירייה - ידועים בציבור - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניר

נשלח ע"יניר 19:32, 14 במרץ 2012

שלום רב, קניתי דירה יד שנייה. אני גר עם בת זוגתי כידועים בציבור. פניתי לעירייה כדי לרשום אותנו בעירייה, אבל שם סרבו לרשום את בת הזוג בטענה שהיא לא בעלת הנכס, אמרו שכדי לרשום אותה צריך שאני אעביר אליה זכויות בדירה או שנגיע עם הסכם שכירות... אנחנו גרים ביחד והיא לא שוכרת אצלי דירה... אנחנו זוג כאשר הדירה רשומה עליי... איך אני רושם גם אותה בעירייה? תודה

השב
  • 10:52, 21 במרץ 2012

שלום רב. כעקרון "מחזיק" הינו מי שהוא בעל הזיקה הקרובה ביותר לנכס. מחזיק יכול שיהיה לדוגמא בעל הנכס או שוכר לתקופה של 12 חודשים לפחות או שוכר בדמי מפתח ובתנאי שנמסרה על כך הודעה לעירייה. ברמת העקרון ניתן גם לבקש שבן משפחה יירשם כמחזיק וזאת באמצעות תצהיר של בעל הנכס לרישום בן משפחה. לאחר שאמרנו זאת יש לפנות לרשות העירונית ולברר עימה בדיוק מה דרישותיה לצורך הרישום המבוקש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.