ועד בית מסרב לתקן גג נוזל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • נירה

נשלח ע"ינירה 11:18, 21 במרץ 2012

שלום, אני משכירה דירה בקומה עליונה בבניין מגורים בן 5 קומות ביקנעם. בשנה האחרונה התפתחה רטיבות איומה בתקרת הסלון הנובעת מאיטום לא מלא בגג. פניתי מס' פעמים לוועד הבית לתיקון הגג, היא ניסתה להתחמק בתואנות שונות כגון, שאין מספיק כסף בקופה, בעלי הדירות לא יסכימו לשלם, שלא מצאה איש מקצוע מתאים וכו'. מה עלי לעשות? האם אני יכולה לתבוע אותה בבית דין לתביעות קטנות? אני חוששת שפנייה לעו"ד תעלה יותר מעלות תיקון הנזילה בגג. האם אני יכולה לחייב את הועד גם בתיקון פנימי של התקרה העבשה ובהוצאות שכ"ט ובית משפט? תודה נירה

השב
  • 12:34, 21 במרץ 2012

שלום רב. נושא סכסוך שכנים הינו בסמכות המפקח/ת על הרישום בלשכת רישום המקרקעין. ביכולתך להגיש את התביעה ולדרוש לחייב את הוועד לבצע את התיקונים או לחילופין במידה ולא מבוצעים התיקונים לבקשתך ונגרם לך נזק וביצוע התיקון במיידי ימזער את הנזק ייתכן ותוכלי לבצע את התיקונים ולתבוע השבה של הכספים. כמו כן אם יוכח כי הנזקים בדירה נגרמו כתוצאה מחדירת מים מהגג המשותף ובשל היעדר הטיפול ההולם על ידי הנציגות הרי שבאפשרותך לתבוע פיצוי גם בגין נזקים אלו. מומלץ יהיה לצרף חוו"ד הנדסית מטעמם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.