מס רכישה מעל דירה אחת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 15:24, 28 ביוני 2012

בעודי נשוי ירשתי דירת מגורים לפי צוואה ובה גרה אימי ודירה נוספת שמחצית ממנה ירשתי מאבי ואת המחצית השני העביאה אליי אימי ללא תמורה. אני ואיתי רוצים לקנות דירה כעת מכספנו. אם הדירה תהיה על שם אישתי היא תשלם מס רכישה לפי דירה יחידה או לא ? אין לה דירה על שמה כלל. האם אני זכאי להקלה במס רכישה או שלמרות שהדירות לא נקנו מכספי אני צריך לשלם מס רכישה גבוה כמחזיק יותר מדירה אחת ?

השב
  • 10:36, 3 ביולי 2012

שלום רב. על מנת לתת ייעוץ מיסויי יש לבחון ולהכיר את העסקאות המדוברות ובמיוחד את עסקת המתנה. לאחר שאמרנו זאת ובאופן עקרוני בלבד הכלל הוא שלעניין מס רכישה אין ליצור שיתוף בנכסים חיצוניים. לעקרון זה יש חריגים כגון מגורים משותפים, מימון משותף, תשלום משכנתא ועוד.

תגובה
  • 12:28, 3 ביולי 2012

האם זה נקרא נכס חיצוני ? הרי הוא בעצם התקבל בעת הנישואים .
    האם הסכם ממון אם נעשה או יעשה בדיעבד יכול לשנות משהו ?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.