פירוק שיתוף בדירת ירושה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 13:45, 8 בספטמבר 2012

חמותי ואחותה ירשו את דירת הוריהם שנפטרו. הדירה הועברה על שמם בטאבו לאחר צו ירושה. כעת חמותי רוצה למכור את הדירה והביאה מתווך לשם כך ואילו אחותה מסרבת למכור וטוענת שהמחיר צריך להיות בכלל כפול ובעצם מכשילה עסקאות שיכלו להתבצע. הדירה ריקה ואת כל המיסים של ארנונה ,מים, חשמל ועד בית וכו רק חמותי משלמת לאחר שאחותה מתחמקת מתשלום. לאחותה טענות רבות ומשונות כמו האשמות של גניבת תכשיטים וכספים מהדירה ועוד כמה שטויות. מה ניתן לעשות ? קראתי שאפשר לבקש פירוק שיתוף. במה זה כרוך ובאיזה בית משפט זה אמור להתקיים ? האם יהיו עלויות רבות לתהליך כמו כונס נכסים למשל ?

השב
  • 13:08, 9 בספטמבר 2012

שלום רב. אכן במקרה המתואר ניתן לבקש את פירוק השיתוף, תביעה מעין זו בדר"כ מנוהלת בבית משפט השלום. ההליך אינו ארוך ובית המשפט ישקול את כל ההשלכות של הפירוק (בדר"כ אם לא ניתן לפרק בעין הפרוק יהיה בדרך של מכירה) לרבות השימוש בדירה ועוד. מוצע לפנות לסיוע של עו"ד שילווה את ההליך.

תגובה
  • 11:33, 10 בספטמבר 2012

האם זה שייך לבית משפט לענייני משפחה או בית משפט השלום ?
    האם נצטרך כאן כונס נכסים ,מה שיפחית את החלק של כל אחת מהיורשות ,או שלא ?

כמובן שאת התהליך כולו לא נבצע ללא עו"ד (עדיין לא פנינו לאיש) ,פשוט רצינו לדעת מה עומד לפנינו
    ואם כדאי בכלל לעשות מהלכים או להשאיר את המצב ככה עד שהאחות תתעשת ותסכים למכור במחירים המוצעים

תגובה
  • 16:54, 10 בספטמבר 2012

שוב שלום. בית המשפט לענייני משפחה דן בתובענה אזרחית ובלבד והתובענה היא בין אדם לבן משפחתו
    ועילת התובענה היא סכסוך בתוך המשפחה.
    "בן משפחתו" כולל: בן זוגו, לרבות הידועה בציבור כאישתו, בן זוגו לשעבר, בן זוגו שנישואיו עמו פקעו ובלבד שנושא התובענה נובע מהקשר שהיה ביניהם בתקופה שבה היו בני זוג;
    ילדו, לרבות ילדו של בן זוגו;
    הוריו, הורי בן זוגו או בני זוגם;
    נכדו; הורי הוריו; אחיו ואחיותיו, שלו או של בן זוגו;
    בתביעות לפרוק שיתוף נהוג למנות כונס נכסים.

תגובה
  • 08:28, 11 בספטמבר 2012

אז בעצם אם למשל הזמנתי שיפוצניק שהרס לי את הבית
    ואני רוצה לתבוע אותו ובמקרה זה אחי ,גם אז אני צריך להגיע איתו לבית משפט לענייני משפחה ?

במקרה שלנו הסכסוך או בעצם בין שותפים כמו כל שותפים רק שכאן במקרה זה אחיות.
    הרי יכול להיות שאני אהיה שותף בדירה עם משקיע מסוים וגם אז נבקש לפרק שיתוף ולא נגיע לענייני משפחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.