טאבו ומיסוי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • Mon

נשלח ע"יMon 01:07, 22 בספטמבר 2012

קניתי חלקת אדמה לפני 5 שנים. לא נרשמה הערת אזהרה, היום אני מעוניין לרשום את האדמה על שמי בטאבו. איך אפשר לדעת מה סכום הקנס שאני משלם עקב אי הצהרה בזמן? אם יש כזה בכלל.. ומה סכום מס שבח שאני משלם?

השב
  • 10:00, 25 בספטמבר 2012

שלום רב. אין קשר בין אי רישום הערת אזהרה לבין דיווח למיסוי מקרקעין. ככל שעסקה לא דווחה לרשויות המס יוטל עליה מס כקבוע בחוק. גובה המס עודכן לאחרונה. באשר למס שיש לשלם, כרוכש אתה משלם מס רכישה ולא מס שבח ובאפשרותך להיכנס לאתר רשות המסים ולהעזר במחשבון מס הרכישה באתר. בהצלחה וחתימה טובה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.