תשלום לועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יאיר

    נשלח ע"ייאיר 21:07, 25 בנובמבר 2012

    ברשותי דירת גג, בטאבו הדירה מגודרת כ 80 מ"ר עם הצמדה של 100 מ"ר גג. הגג שלי- הוא לא משותף לאף אחד. הגג אינו בנוי - הוא גג פתוח ואין לו פרגולה. הוועד רוצה לחייב ותי בלשלם על כל השטח שרשום בטאבו - 180 מ"ר בסעיף 57 א. אני רואה שהתשלום הוא לפי שטח ריצפה בסעיף ב. אני רואה שלא צריך לשלם על מרפסות בעיף ג, אני רוצה שאם יש הצמדה אז כן צריך לשלם. השאלה קלדקמן, על כמה מ"ר אני צריך לשלם ? סעיף ג נוגד את ב.

    השב
  • 11:54, 26 בנובמבר 2012

    שלום רב. אתה אמור לשלם בהתאם להוראות התקנון המוסכם. בהעדר תקנון מוסכם, החשבון הינו על פי הקבוע בחוק, קרי התשלום צריך להתבצע בהתאם להוראת סעיף 58 לחוק המקרקעין הקובע כלהלן:
    "(א) בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף
    ולהבטחת השירותים המחויבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו
    אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע בתקנון שיעור השתתפות אחר".

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.