האם חלק מדירה נחשב כדירה ראשונה? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • נאור

נשלח ע"ינאור 13:47, 13 בדצמבר 2012

שלום, בבעלותי 1/3 (שליש) דירת מגורים מלפני הנישיאין (שני השליש האחרים בבעלות האחים שלי). בהסכם הממון צויין במפורש ששליש זה שייך רק לי ולא יהיה שייך לאשתי. אני והאחים שלי לא מעוניינים למכור את הדירה. אני ואשתי מעוניינים לקנות דירת מגורים עבורנו. לאשתי אין דירה בבעלותה וגם לא הייתה מעולם. האם שליש הדירה שבבעלותי יגרע ממני את הזכות למדרגות מס נמוכות במס הרכישה? אם נרשום את כל הדירה החדשה על שם אשתי (100%), האם התמונה תשתנה? בברכה, נאור

השב
  • 17:48, 19 בדצמבר 2012

שלום רב. כעקרון ככל שהמדובר בדירה מלפני הקמת התא המשפחתי וקיים הסכם ממון המעגן זאת הדירה הנוכחית הנ"ל לא תגרע מהזכות למס המופחת לו זכאית אשתך ברכישת הדירה ככל שלה כמובן אין דירה נוספת בבעלותה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.