חישוב מס שבח. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • חיליק לוקר

    נשלח ע"יחיליק לוקר 20:51, 28 במרץ 2013

    שלום רב. להורי ז"ל היתה חנות שקנו בשנת 1969 .כשהורי נפטרו לפני שנתיים קניתי את החלק של האחים בחנות [החנות רשומה על שמי ] ולכן קיבלתי פטור ממס שבח.[ עיסקה בתוך המשפחה ] .כעת ברצוני למכור את החנות הנ"ל. שאלה: האם מס שבח בעת המכירה מחושב לפי המחיר שאני קניתי או לפי המחיר שהורי קנו ב-1969 ? תודה -חיליק.

    השב
  • 10:06, 10 באפריל 2013

    שלום רב. בהעדר הנתונים לפנינו קשה להשיב על השאלה. כעקרון במתנה ללא תמורה שהיתה פטורה ממס (סעיף 62 לחוק -מתנה בין קרוב לקרובו) יום הרכישה לצורך חישוב מס השבח הינו מועד הרכישה של הקרוב. קרי המוכר נכנס בנעליו של נותן המתנה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.