הוראת שעה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • רענן

    נשלח ע"ירענן 11:43, 31 במרץ 2013

    שלום, אני ואחותי מחזיקים בדירה משותפת, אני מעוניין לקנות את חלקה בדירה. נאמר לי שבמכירה בין קרובים לא תחול הוראת שעה והיא תצטרך לשלם מס שבח. האם הדבר נכון גם כאשר אני רוכש ממנה את הדירה בתמורה מלאה? תודה וחג שמח , רענן.

    השב
  • 19:03, 8 באפריל 2013

    שלום רב. הוראת השעה העוסקת בפטור במכירת דירת מגורים מזכה אינו חל במקרים הבאים: המוכר קיבל את דירת המגורים בלא תמורה בתקופה שמיום 1 בנובמבר 2010 עד יום 31 בדצמבר 2012 ו/או
    מכירת דירת המגורים המזכה היא מכירה לקרוב, כהגדרתו בסעיף 1 לחוק מיסוי מקרקעין

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.