סיוע בדיור משרד השיכון - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שירי

נשלח ע"ישירי 18:45, 1 במאי 2013

לפני שנה אני ובעלי קנינו בית וכשפנינו לבנק שממנו לקחנו את המשכנתא לקבל את המענק של משרד השיכון לזוגות בפריפרייה דחו אותנו בטענה שהיה לי חלק בדירה בעבר. החלק מהדירה הזאת היא של הורי כשאבי נפטר לפני 16 שנה ולא הותיר ירושה ולכן הבית של הורי התחלק בין אימי לבין אחיותי אני הייתי אז בת 12 ובכלל לא הייתי מודעת לזה . לאחר 10 שנים אימי נפטרה וגם היא לא הותירה ירושה כל מה שהיה ברשות אימי עבר לאחותי הגדולה לפי בקשת אמא שלי בעל פה ולכן לי לא היה שום חלק בנכס של הוריי. לאחר מאמצים וועדות חריגים כולל וועדה ציבורית דחו את הבקשה שלנו למענק למרות ההסבר הנ״ל וטופס צו קיום ירוש. מאת רשם הירושות שמעיד שלא היו לי שום זכויות בנכס!!! עכשיו יש לנו שוב אפשרות לערער על ההחלטה ורציתי לדעת האם יש איזשהוא חוק התיישנות בנושא הירושה או חוק שיכול להיות לטובתי שהייתי ילדה בת 12 שלא מודעת לירושה בכלל???? אשמח לתשובה מהירה

השב
  • 15:48, 7 במאי 2013

שלום רב. לא ברור למה הכוונה לעניין התיישנות הירושה. ככל שהירושה הושלמה ולא היתה הסתלקות הרי שאת הבעלים של המנה שניתנה לך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.