אופציה בהסכם שכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יואב

נשלח ע"ייואב 00:38, 9 ביוני 2013

אני משכיר דירה שלי. הדייר עומד נכון לעכשיו בתשלומים. נודע לי כי הדייר הוא אדם מפוקפק, חייב כסף לנושים רבים, יש תביעות נגדו וכו'. אני חושש לאפשר לו לממש את האופציה ומעדיף לסיים את ההסכם בתום התקופה הנגרמת בעוד חודש. האם יש לי עילה לסרב לממש את האופציה שיש לו בהסכם השכירות?

השב
  • 12:17, 9 ביוני 2013

שלום רב. האופציה היא בדר"כ זכות ברירה שבידי השוכר ולא בידי המשכיר, קרי הזכות לממשה או לא היא של השוכר. לאחר שאמרנו זאת לעתים בהסכמי שכירות ישנן התניות למימוש ואז לא מספיק שהשוכר מודיע על כוונתו למימוש האופציה אלא עליו למלא אחר התנאים המוקדמים המקנים לו את זכות המימוש ובמידה והוא לא עמד בהם אין הוא זכאי למימוש האופציה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.