מכירת דירת מגורים ומס שבח? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אמנון

נשלח ע"יאמנון 18:23, 13 ביוני 2013

1. מכרתי דירת מגורים יחידה לפני חודש ימים - בפטור ממס שבח (הדירה הזו נרכשה לפני 15 שנים). 2. אני רוכש דירה חדשה כעת (זו תהא דירה יחידה כמו הדירה הקודמת שמכרתי) בכוונתי למכור את הדירה החדשה שרכשתי מיידית (ובכל מקרה לא יותר מאוחר משנה מיום רכישתה). א. האם אני לא פטור ממס שבח במקרה כזה (משום שאני קונה ומייד מוכר)? ב. מה שיעור מס השבח נכון להיום במקרה כזה? תודה, מראש

השב
  • 12:59, 16 ביוני 2013

שלום רב. לא ניתן לענות על שאלתך ללא קבלת הפרטים המלאים אודות העסקה הקודמת שביצעת וקבלת פרטים נוספים אודות זכויותיך. כעקרון שיעור המס עומד על 25%.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.