בקשת היתר בניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מאיר

    נשלח ע"ימאיר 20:19, 16 ביוני 2013

    שלום האם אפוטרופוס (בן להורה דמנטי המאושפז במוסד סיעודי) יכול להגיש לעיריה בקשה להיתר בניה לצורך הוספת קומה בדירת החסויה או שחובה לקבל אישור בית משפט על זה ? האם הסכם של האפוטרופוס עם השכנים לגבי אחריות/נזקים ישירים ועקיפים מהבניה/ ניקיון/דודי שמש וכדומה, בעל תוקף או שגם לזה צריך אישור בית משפט ? השאלה רלווונטית גם למקרה ומסיבה כלשהי מוכרים את הדירה, וברצוננו לוודא שההסכם הנ"ל יחייב את הרוכשים. מה נדרש לעשות ? תודה

    השב
  • 11:21, 17 ביוני 2013

    שלום רב. השאלה אינה קשורה לפורום זה. לאחר שאמרנו זאת אתה מופנה להוראות סעיף 47 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות המגדירות באילו נסיבות יש לפנות לקבלת אישור ביהמ"ש.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.