דמי תיווך שהמתווך דורש חוקיים ? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אילנה רבל

נשלח ע"יאילנה רבל 17:08, 24 ביוני 2013

מתווך הגיע אלי מפרסום שלי ביד2. פירסמתי שם פרטים של דירה למכירה. אמר שיתכן ומכיר זוג שמעוניין בדירה באזור זה. הוא הגיע עם הזוג והם רצו את הדירה. הוא ביקש עוד פגישה איתי ואיתם בדירה. במהלך הפגישה הם רצו לסכם את המכירה. הסכמתי למחיר ונדברנו בצעדים הבאים. באותה פגישה בדירה הוא אמר כי דמי התיווך הם אחוז אחד. בשעת החוזה נכח גם המתווך ואחרי החוזה דרש ממני את דמי התיווך. שילמתי לו כדרישתו. משיחה עם חבר נודע לי שאם לא חותמים על הסכם אצל המתווך הוא לא מקבל דמי התיווך. אז אני שואלת : מה פתאום הוא דרש זאת ממני ? אני יכולה לדרוש ממנו שיחזיר לי את הכסף ? אני לא חתמתי אצלו על שום מסמך ועל שום הסכם. מדובר בסכום ענק (18,000 ש״ח) אודה לעזרה.

השב
  • 13:28, 25 ביוני 2013

שלום רב. אכן חוק המתווכים קובע ומציב דרישה של חתימה על הסכם תיווך כתנאי לזכאותו של המתווך לשכ"ט אולם אין האמור לשהמתווך לא יהיה זכאי לשכ"ט אם לא נחתם הסכם כאמור במיוחד כאשר הוסכם בין הצדדים שהמתווך זכאי לשכ"ט וכאשר המתווך היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות בין הצדדים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.