מס רכישה מופחת - עולה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מנואל

    נשלח ע"ימנואל 17:32, 26 ביוני 2013

    שלום רב, האם אדם המחזיק בתעודת אזרח עולה (נולד בחו"ל להורים ישראלים ועשה עליה)זכאי להנות ממס רכישה מופחת כשם שעולה זכאי? מנואל

    השב
  • 11:55, 27 ביוני 2013

    שלום רב. תקנות מס הרכישה מגדירות מי יחשב כעולה. בהתאם לתקנות עולה ייחשב מי שנכנס לישראל אחרי יום 28 בפברואר 1963 ובידו אחת מאלה:
    (א) אשרת עולה לפי סעיף 2 לחוק השבות, התש"י-1950;
    (ב) תעודת עולה לפי סעיף 3 לחוק השבות;
    (ג) אשרה או רשיון לישיבת ארעי מסוג א1 (עולה בכח) לפי תקנה 6(א) לתקנות הכניסה לישראל, התשל"ד-1974;

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.