נסח טאבו - לא תת חלקה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניר

נשלח ע"יניר 12:58, 13 באוגוסט 2013

שלום רב, אני מתעניין הרכישת בית דו משפחתי אזור השרון. (הבית בין כ 2-3 שנים ---- עסקת יד שניה). מנסח הטאבו העדכני של הנכס אני מבין שאין תת חלקה לבית הספציפי הזה, רק גוש וחלקה עם המלל הבא: שטח החלקה במ"ר: "862.00" "פרצלציה לא רצונית" "המספרים הישנים של החלקה - 1" תחת הכותרת - "בעלויות": מהות הפעולה: "מכר" הבעלים: "*שם האדם שאני במשא ומתן איתו על הנכס" החלק בנכס: 1/4 ועוד שלושה אנשים נוספים שכל אחד מהם בעלים של 1.4 מהחלקה. לאחר מכן המשך פירוט על משכנתאות והערות אזהרה. שאלות שלי בתור רוכש: האם זה בסדר? האם יש לי חסרון כרוכש שאין לבית הספציפי שאני מתכנן לרכוש "תת חלקה" משלו? איך אני יודע שהבית שאני רוצה לקנות הוא בדיוק ה 1.4 הנכון? יש משהו שאני צריך לבקש מהבעלים לבצע כדי להטיב עם המצב? תודה מראש על העזרה!

השב
  • 12:16, 18 באוגוסט 2013

שלום רב. כעקרון בית פרטי אינו נרשם עם תת חלקה. רישום תת החלקה מאפיין בתים משותפים. יש לבצע בדיקות מקיפות לפני הרכישה ובכלל זה רצוי לבדוק האם יש הסכם חלוקה בין הבעלים לו צורף תשריט וכיוצ"ב על מנת לבדוק את השייוך של הבית הנרכש למוכר. מוצע להעזר בעורך דין בבדיקות שלך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.