הצבת פיגומים אצל השכן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מרק

נשלח ע"ימרק 07:36, 15 באוגוסט 2013

שלום אני גר בבניין מדורג וסוגר מרפסת , אני החתמתי את כל השכנים כולל השכנה מתחתי על הייתר בניה כחוק וגם הודעתי מה ההשלחות של בנייה, רעש בשעות המקובלות, אבק וגם הצבת פיגומים ע"י הקבלן , היום, קבלתי הייתר בניה שלושה חודשים לאחר תחילת התהליך , אני רוצה לבנות ובקשתי מהשכנה לשים פיגומים על קיר מרפסת שלה לצורך הבנייה וגם למנוע נפילת אבנים למרפסת שלה , היא היום מסרבת ואני נמצא במצב ללא מוצה עם הקבלן וחייב פיגומים לבנייה , מה החוק אומר ומה הפיתרון לאחר ניסיון אין סופי להגיע להסכם בשכנות טובה . בברכה ממרק

השב
  • 12:47, 18 באוגוסט 2013

שלום רב. לא ברור מהשאלה האם הקירות החיצוניים הם רכוש משותף או לא ומה יכולת השכנה למנוע את ביצוע העבודות. לאחר שאמרנו זאת, כעקרון אם השכנה נתנה את הסכמתה לביצוע הבנייה לאחר ברור ההשלכות הנובעות מכך וכעת היא חוזרת בה מההסכמה הרי שיש לכך השלכות ובכלל זה תיתכן אפשרות להגשת תביעה לפיצויי הנזקים שנגרמים לך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.