מכירת מחצית דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • max

    נשלח ע"יmax 07:53, 28 בספטמבר 2013

    שלום רב, אני ואחי קיבלנו דירה בירושה. מחצית מהדירה רשומה בטאבו עליי ומחצית עליו. אחי לא מעוניין למכור את הדירה ולא מוכן למכור לי את החצי שלו. אני מעוניין למכור את החצי שלי לכל המרבה במחיר. האם ישנה דרך חוקית שבה אחי יכול למנוע ממני למכור את החצי שלי? תודה רבה.

    השב
  • 11:27, 7 באוקטובר 2013

    מקס שלום, עניינך עוסק בפירוק שיתוף במקרקעין, סעיף 37(א) לחוק המקרקעין הקובע כדלקמן: "כל שותף במקרקעין משותפים זכאי בכל עת לדרוש פירוק השיתוף". אכן, גם עקרון-על זה נושא על גבו חריגים, כגון במקום שבו נכרת הסכם-שיתוף השולל או המגביל זכות לדרוש פירוק השיתוף, מופיע בסעיף 37(ב) לחוק.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.