• ליזי

נשלח ע"יליזי 19:04, 16 באוקטובר 2013

שלום, קניתי דירה מיד שניה, עדין יש על הדירה אחריות מקבלן. שמתי לב כי יש רעשים בדירה מדירת השכן דרך הקיר אשר לא נראים לי סבירים... האם אני יכולה לתבוע בגין רעשים אלה? את הדיירת הקודמת או את הקבלן? לא שמעתי מעולם שיש ליקוי אקוסטי, אולי באמת אין, אבל מה אם אבדוק ואכן יש? אני יודעת שבונים את הדירות החדשות פחות טוב מבעבר, לא יודעת אם זה בתקן או לא... אודה לתשובה בהקדם...

השב
  • 02:30, 17 באוקטובר 2013

​ליזי שלום, פעמים רבות, הידברות עם שכן הגורם למטרד הרעש, עשויה להביא לפתרון הבעיה. אם השכן מסרב לכל הצעת פשרה, יש אפשרות לפנות לבית המשפט או למפקח על בתים משותפים. במקרה של פנייה לבית המשפט, רצוי להגיע עם תוצאות מדידות עוצמת הרעש, במידה והוא בלתי סביר ובשעות בלתי מקובלות. ניתן למדוד את עוצמת הרעש ולקבל חוות דעת אקוסטית בעזרת מומחה אקוסטי. החוק אינו מחייב ביצוע מדידת מפלסי הרעש לצורך קביעה כי מדובר בעבירה או במטרד רעש, אולם מדידה מייעלת ומפשטת את הוכחת צידוק התביעה או הקובלנה. גם אם מפלס הרעש הנמדד אינו חורג מהמפלסים הקבועים בחוק, עדיין אין פירושו של דבר כי אין מדובר בעבירה, אך מובן מאליו כי נטל ההוכחה בבית המשפט יהיה קשה יותר.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.