עברנו לדירה חדשה - פורום מקרקעין

  • עידן נשלח ע"יעידן 18:27, 17 באוקטובר 2013

    שלום, לפני כחודש עברתי לדירה חדשה בתל אביב עם 2 שותפות. לאחר המעבר גילינו כי הדירה למכירה. במידה והדירה נמכרת במהלך החוזה שלנו האם ישנה אפשרות שיפנו אותנו או ישנו לנו את שכר הדירה במהלך תקופת החוזה?

    השב
  • עו"ד מאיר ברטלר

    18:06, 23 באוקטובר 2013

    עידן שלום, יש להניח כי נחתם בניכם השותפים לבין בעל הדירה, הסכם/חוזה שכירות וכמו כן, שלמתם תשלום עבור זכות זמנית להחזיק ולהשתמש בנכס. בהנחה והחוזה מציין את תקופת השכירות, עפ"י סעיף 1 לחוק השכירות והשאילה, תשל"א 1971 מוגדרת זכות השכירות: שכירות היא זכות שהוקנתה בתמורה (להלן — דמי שכירות), להחזיק בנכס ולהשתמש בו שלא לצמיתות. במילים אחרות, לשוכרים, לך ול 2 השותפות, ישנה הזכות להחזיק ולהשתמש בדירה, עד מועד תום השכירות, כפי שנכתב ונחתם בחוזה.
    בברכה,
    עו"ד מאיר ברטלר

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.