דירה במתנה לבת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • רחל

    נשלח ע"ירחל 09:12, 3 בנובמבר 2013

    שלום רב, יש ברשותי דירה שקניתי אותה לפני שנים רבות וכן דירה שירשתי מדודתי לאחר פטירתה. אני מבקשת להעביר לבתי את הדירה בירושה (לתת אותה במתנה) על- מנת שתהיה לה הכנסה מההשכרה או לסירוגין היא חושבת לעבור לשם בעצמה. מהם המיסים שעלי לשלם? מהם המיסים שעליה לשלם? אני יודעת שהחוק משתנה בראשון לינואר. מה יהיה השינוי? תודה רבה על העזרה

    השב
  • 23:28, 3 בנובמבר 2013

    רחל שלום, לשאלתך, עסקת העברת דירה ללא תמורה, קרי, העסקה מתבצעת ללא תשלום תמורה כל שהיא מאת הצד הנעבר, בתך, לצד המעביר, את, לא בכסף ולא בטובת הנאה כל שהיא, ולרבות תמורה עתידית, עפ"י סעיף 1 לחוק המתנה, התשכ"ה-1968. בהנחה שאת מקנה את הזכות בדירה (במקרקעין) לבתך ללא תמורה כל שהיא, לא 'תשרוף' את הפטור ממס שבח, ולכן כמעניקת המתנה תוכלי ליהנות בעתיד מפטור מלא ממס שבח בגין "דירת מגורים מזכה" לגבי הדירה האחת אותה שתישאר בבעלותך. העברה ללא תמורה, נחשבת לעסקה במקרקעין, לכל דבר ועניין. על כן, הצדדים צריכים לחתום על מספר מסמכים משפטיים ולשם כך, יש להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.