העברה במתנה - תשלום מס אפסי בינואר 2014? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • דניאלה

    נשלח ע"ידניאלה 22:26, 20 בנובמבר 2013

    קיבלתי 25% מדירה בירושה מהאמא. (הייתה בעלת דירה נוספת במותה) קיבלתי את היתרה- 75% במתנה מהאבא לפני כחצי שנה. אני חייבת למכור את הדירה. האם אפשר למכור את הדירה בינואר 2014 ולשלם מס מינימלי (כי מאפסים את המס שבח)? או שעדיין אני צריכה לחכות עד שתקופה העברת המתנה תעבור (4 שנים)?

    השב
  • 11:31, 27 בנובמבר 2013

    דניאלה שלום, החוק החדש, שייכנס לתוקף בינואר 2014, מיטיב עם בעל דירה יחידה. רק בעל דירה יחידה יוכל לקבל פטור ממס שבח בעת מכירת הדירה. מנגד, בעל יותר מדירה אחת יוכל ליהנות מחישוב מס שבח מקל ביחס לשתי דירות בלבד, וזאת בתקופת המעבר שנקבעה בחוק ל–2014–2017.סעיף 49ו(ג)לחוק מיסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה)מגדיר מהי דירת מתנה ומדגיש כי גם תשלום עבור הדירה על ידי אחר מהווה מתן דירה במתנה. ברפורמה שבתיקון 76 מיום 1.8.2013 שונו תנאי הצינון: אם מקבל המתנה לא התגורר בדירה, תקופת הצינון היא 4 שנים. אם מקבל המתנה עמד בתקופת הצינון, כאמור, יהיה זכאי לפטור ממס שבח, בתנאי שיעמוד בשאר תנאי החוק (דירה יחידה וכו').
    יש לפנות לייעוץ משפטי לשם הסדר המתנה,
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.