תוספת בנייה על גג משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • לילך

    נשלח ע"ילילך 11:04, 22 בנובמבר 2013

    שלום, אני גרה בקומה אחרונה בבניין בן 4 קומות (כניסה בקומה 1 ולא 0 - בנין מדורג) 3 דיירים בקומה. ברצוני לבנות קומה נוספת לדירתי. הגג הינו גג משותף ונאמר לי שאני צריכה הסכמה של 75% מהדיירים. ישנו דייר אחד שמתנגד לבנייה, הוא בעל דירה בקומת הכניסה (קומה 1) הטוען שבניית קומה נוספת מורידה לו מערך הדירה שלו. האם הדבר נכון? אם כן, בכמה אחוזים ישנה ירידת הערך ומדוע? תודה,

    השב
  • 11:27, 27 בנובמבר 2013

    לילך שלום, עפ"י סעיף 71 ב'(א) לחוק המקרקעין הקובע, כי לצורך הרחבת דירה בבניין משותף, יש צורך בקבלת הסכמתם של 75% מדיירי הבניין כאשר 2/3 מהרכוש המשותף מוצמד לדירותיהם. הגג נחשב בבניין משותף, לשטחים ציבוריים משותפים. אין בכך כדי להוות המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.
    בברכה,

    תגובה
  • 09:58, 4 בדצמבר 2013

    בהנחה שיש לי הסכמה של 75% מהדיירים מלבד אותו דייר שמתנגד, שאלתי היא האם יש לו קייס משפטי?

    תודה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.