פטור ממס שבח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • דודו

    נשלח ע"ידודו 08:37, 4 בדצמבר 2013

    שלום, 1. אימי נפטרה לפני 7 שנים וברשותה היו 2 דירות. 2. דירה אחת היא הורישה לי, ואת השנייה הורישה לאח שלי. 3. ברשותי דירה נוספת (השייכת לי ולאישתי) אשר נרכשה בכספנו המשותף לפני כשנה. 4. הדירה שקיבלתי בירושה רשומה על שמי בלבד. ברצוני למכור את הדירה שקיבלתי בירושה. האם לפי החוק החדש (שנכנס ב 1.1.2014) קיים פטור כלשהו ממס שבח בו אני יכול להשתמש? לפי מיטב הבנתי, הפטור אחת ל-4 שנים בוטל, הפטור של דירה יחידה לא מתאים למקרה שלי (ברשותי 2 דירות) והפטור של ירושה לא מתאים למקרה שלי (לאימי היו 2 דירות טרם פטירתה). בברכה, דודו

    השב
  • 20:06, 14 בדצמבר 2013

    דודו שלום, סעיף 4 לחוק מיסוי מקרקעין קובע כי הורשה של נכס מקרקעין אינה נחשבת כמכירת מקרקעין לעניין המס.
    משאין מדובר במכירת מקרקעין, הרי שלא קמה חבות במס (רכישה או שבח) בגין העברת הזכויות מן המוריש ליורש, וניתן לרשום את הדירה על שם היורש ללא צורך בהצגת אישורי מסים.
    העובדה שאין חובה באישורי מסים, בין היתר, מקלה על הליך רישום הזכויות על שם היורש.
    יחד עם זאת, אין מדובר בפטור גורף מכל עסקה עתידית שתתבצע בנכס המועבר בירושה, אלא ב"דחיית מס", עד למועד מימוש הנכס.
    יש להתייעץ עם עו"ד לצורך בירור זכויותיך וחבותך בעניין עסקה בנכס המועבר בירושה,
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.