מדריך בהיר ונוח לביצוע עסקאות בנדל"ן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • עו"ד צעיר

נשלח ע"יעו"ד צעיר 09:38, 5 בדצמבר 2013

שלום רב, אני עו"ד צעיר, ומעוניין לעסוק בליווי משפטי לרוכשי / מוכרי דירות. אני מחפש ספר בהיר ועדכני, ברמה טובה, שנותן הסברים מסודרים כיצד למכור / לרכוש דירה, החל משלב המו"מ ועד לשלב העברת הנכס. חבר סיפר לי שבעבר נתקל בספר המכיל מעין צ'ק ליסט, שלב אחרי שלב, של תפקיד עורך הדין במכירת הנכס. הספר מכיל גם תרשים זרימה נוח, ומאיר בצורה ברורה את הנושא. בספריית האונ' העברית מצאתי ספרים לרוב העוסקים בחוזי מכר ובהעברת בעלות במקרקעין, אך הם ספרים "אקדמיים" מדי: כלומר, מלאים בניתוחים משפטיים וכמעט שלא נוגעים בת'כלס. האם מישהו מכיר ספר כזה ויכול להמליץ לי עליו? אולי אפילו קורס מעין זה?

השב
  • 19:59, 14 בדצמבר 2013

עו"ד צעיר, ישנו שפע רב של ספרות מקצועית בנושא נדל"ן וכן קורסים לעורכי דין. בכל אוניברסיטה תוכל למצוא את מבוקשך,
    בברכה,

תגובה
  • 13:20, 18 בדצמבר 2013

עו"ד מאיר ברטלר הנכבד,

אתה צודק. כמי שבילה 5 שנים במסדרונות האוניברסיטה, ניתן לומר שהקורסים שם לא ממש מכשירים אותך לפרקטיקה. אני זקוק למדריך, לספר עזר. אם תוכל להפנות אותי לספר מקצועי ספציפי, אודה לך עד מאד.

תודה.

תגובה
  • 11:37, 20 בינואר 2014

שם תוכן הודעה:
    גם אני מצטרפת לשאלה?
    אשמח למענה
    בברכה

תגובה
  • 15:34, 18 ביוני 2016

גם אני מצטרף ומעונין בכה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.