תביעה מישפטית מינהל-שותפים בחלקות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אוראל

נשלח ע"יאוראל 10:23, 10 בדצמבר 2013

שלום וברכה שאלה עקרונית בלבד ללא קשר לפרטי המיקרה שלהלן! א-אני ואחי נימצאים כשותפים(מושא) בקרקע מוחכרת מהמינהל שהופשרה! וכבר חלקה שווק על ידי המינהל יש טבלאות איזון. ב- המינהל דחה את כל בקשתינו לקבלת זכויות,למעט אולי ועדת פיצויים עם החלטות ישנות ג-אני מעוניין לתבוע את המינהל לקבלת זכויות מוגדלות,אחי השותף בחלקות מעוניין לא לעשות דבר או לחילופין ללכת לועדת פיצויים. שאלתי: 1- האם אני יכול לתבוע את המינהל בלעדיו? כגון על 50 אחוז מהשטח או זכויות עתידיות?או סוג של הסכם בין השותפים? 2- כיצד פותרים את הבעיה? האם יתכן ששנינו תקועים רק בגלל השותפות ללא יכולת למימוש בחירות אישיות של כל אחד? אשמח לדעתכם

השב
  • 19:09, 14 בדצמבר 2013

אוראל שלום, לשאלתך, ”עקרון-העל הוא, שכל שותף במקרקעין משותפים יכול ורשאי להביא, לרצונו, לפירוק השיתוף: "כל שותף במקרקעין משותפים זכאי בכל עת לדרוש פירוק השיתוף" (סעיף 37(א) לחוק המקרקעין). גם עקרון-על זה נושא על גבו חריגים, כגון במקום שבו נכרת הסכם-שיתוף השולל או המגביל זכות לדרוש פירוק השיתוף; (סעיף 37(ב) לחוק).
    אי לכך, מוטב כי תפנה לייעוץ משפטי כדי לדעת עפ"י ההסכם בניכם, מהן זכויותיך,
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.