העברה לקרוב ללא תמורה- תקופת צינון - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אסף

נשלח ע"יאסף 23:58, 29 בדצמבר 2013

אימא שלי העבירה לי דירה במתנה לפני חודשיים וקיבלה כידוע פטור ממס שבח על פי סע' 62 לחוק . כעת לאחר חודשיים בלבד אני מעוניין להעביר את הדירה לבתי ולקבל פטור לפי סע' 62 לחוק . האם עלי להמתין את תקופת הצינון הקבועה בסע' 49 ו' לחוק או שלאור העובדה כי מדובר בהעברה ללא תמורה לקרוב לפי סע' 62 אני רשאי להעביר את זכויותיי בדירה לבתי ללא תקופת הצינון הקבועה .

השב
  • 22:33, 5 בינואר 2014

אסף שלום, סעיף 49ו. לחוק מיסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה) ,דן ב"סייג לדירה שנתקבלה במתנה":
    (א) על אף האמור בהוראות הקודמות של פרק זה לא יינתן פטור במכירת דירת מגורים שהמוכר קיבל אותה במתנה -
    (1) אם הדירה לא שימשה דרך קבע למגוריו של המוכר -עד שיחלפו ארבע שנים, וכשנותן המתנה הוא הורה - שלוש שנים, מיום שנעשה בעלה; מומלץ להיוועץ בעו"ד המתמחה בנושא,
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.