שאלה בנושא מעלית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • דורון

נשלח ע"ידורון 11:25, 6 בינואר 2014

שלום, הבניין בו אני מתגורר עובר תהליך של תמ"א 38- חתמנו חוזה עם הקבלן אך טרם הוגשו המסמכים לעיריה. אני מתגורר בקומת הקרקע , לא סחטתי דבר כפי שעשה הדייר הגר מולי וקיבלתי רק ממד ומרפסת. כעת תיבנה גם מעלית שכמובן לא תשרת אותי - האם אני צריך לשלם עבור אחזקת המעלית ואם כן באיזה יחס.. חשוב לציין, הדייר שגר מולי בקומת הקרקע התנגד לתמ"א סחט את הקבלן, קיבל המון הטבות ובנוסף מבקש לפטור אותו מעלות האחזקה. האם ברגע שהוא פטור בחוזה גם אני אהיה פטור? תודה על התשובות.

השב
  • 10:36, 29 בינואר 2014

דורון שלום,
    מומלץ לקיים חוזה בהשתתפות עורך דין, בין כל הדיירים, לגבי אלה המשתתפים במימון ואלה שאינם משתתפים, אשר יפרט במדויק את זכויותיהם וחובותיהם של השכנים לגבי המעלית.
    יש לפרט בחוזה את אחוזי החלוקה בין הקומות. ברור שדיירי הקומות העליונות נושאים בנטל הכספי הכבד ביותר, אך אין לשכוח שהם גם הנהנים העיקריים מהקמת המעלית, ודירותיהם משתבחות יותר מן הדירות האחרות בבניין.

למרות שקיומה של מעלית בבניין משבחת ומעלה את ערכו של את הבניין כולו, כדאי ורצוי לוותר לדיירי קומת הקרקע על תשלומי ההחזקה החודשיים עבור המעלית. גם ויתור זה חייב להיות מעוגן בחוזה.
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.