רכישת בית כאשר ברשותי שטח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יובל

    נשלח ע"ייובל 21:10, 10 בינואר 2014

    שלום רב, רכשתי שטח לבניה ממנהל מקרקעי ישראל, אך עדיין לא קיבלתי אותו. ברצוני לקנות בית (בנוסף לשטח) במחיר של 1,300,000 ש"ח. האם עליי לשלם מס רכישה על הבית שאני קונה? חשוב להדגיש שאין ברצוני להחזיק בשום שלב 2 בתים. כשאקבל את השטח, אמכור אותו או את הבית. המון תודה ושבת שלום.

    השב
  • 11:16, 29 בינואר 2014

    יובל שלום,
    על-פי סעיף 9(א) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), כל הרוכש זכות במקרקעין מחויב בתשלום מס רכישה. כלומר, מס רכישה הנו מס אותו משלם רוכש הזכות למדינה בעבור ביצוע העסקה. מס הרכישה מחושב לפי שווי העסקה, ושיעורי המס מתעדכנים אחת לשנה.
    תקנות מסויי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה)(פטור ממס רכישה), התשל"ה – 1974 קובעות פטורים והקלות בתשלום מס הרכישה.
    לשם כך, מוטב כי תתייעץ עם עו"ד בתחום, לממש את זכאותך ולמלא את חובותיך,
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.