תוקף הערת אזהרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • נתנאל

    נשלח ע"ינתנאל 04:01, 29 בינואר 2014

    שלום, הוצאתי אתמול הערת אזהרה לטובתי שנכתבה לפני 12 שנים. לא כתוב בה עד מתי היא תקפה. האם יש מספר שנים שלאחריהם זה מתבטל אוטומטית, או שזה מבוטל רק אם כתוב תוקף ועובר התאריך המצויין? תודה

    השב
  • 11:35, 29 בינואר 2014

    נתנאל שלום,
    הגדרת המונח הערת אזהרה, מצוי בחוק (חוק המקרקעין): סעיף 126 לחוק המקרקעין .
    כל עוד רשומה הערת אזהרה, אין לה תקופת התיישנות. הערת אזהרה נרשמת במרשם המקרקעין בדבר התחייבות בכתב, של בעל המקרקעין או בעל הזכות במקרקעין, לעשות במקרקעין מסוימים עסקה או להימנע מלעשות בהם עסקה.
    בברכה,

    תגובה
  • 14:56, 20 בדצמבר 2014

    האם הערת האזהרה צריכה להירשם מרשם המקרקעין בהתאם לעיר המגורים או אפשר בכל מרשם מקרקעין בכל עיר לרשום את הערת האזהרה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.