בדיקת שמאי לפני לקיחת משכנתא - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 11:58, 30 בינואר 2014

שלום, ברצוני לקחת משכנתא לרכישת דירה מקבלן, שבונה מהונו העצמי וללא ליווי בנקאי. הבנק מבקש שאני אקח שמאי כחלק מההליך ללקיחת משכנתא קטנה. שלב הבנייה כיום הוא ששלד הבניין קיים, כאשר חצי בניין עם טייח חוץ ושיש, ובחצי השני של הבניין הוא התחיל לעשות את הטייח חוץ (בקומות הראשונות בין השאר בדירה שלי) ולפני הדבקת השיש חוץ. לא אמורה להיות לי בעיה ללקיחת המשכנתא נכון? (ע"פ חוק המכר "15% נוספים ישולמו גמר טיח חוץ או ציפוי חוץ של הדירה"). אודה לחוות דעת.

השב
  • 20:46, 6 בפברואר 2014

יוסי שלום,
    מומלץ מאוד שעו"ד ילווה אותך בפרויקט הרכישה. יכולים להיות נושאים רבים בהם נדרש ידע מקצועי בכדי להבטיח את זכויותיך ולהגן עליהם.
    התשובה אינה מיועדת בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.