עוקף טופס 4 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניר

נשלח ע"יניר 16:33, 24 בפברואר 2014

קניתי דירה לפניי זמן מה מהקבלן אולם עבודתה הסתיימה לפני שנה כבר. הקבלן מכריח אותי לחתום על טופס שלטענתו הוא קיבל מהעירייה ועליי לחתום עליו. ללא חתימתי על טופס זה, לטענת הקבלן הערייה לא תיתן טופס 4 ולכן הוא אינו מוכן לשלם לי שכירות. בטופס זה רשום בגלל שיש עוד עבודות פיתוח באזור, על כל פציעה שתיגרם לי תהייה באחראיותי בלבד ולא אוכל לתבוע אף אחד. האם אני באמת צריך לחתום על תופס זה ? או ללכת לבית המשפט ? לפי בדיקתי, טופס זה באמת ניתן מעירייה לקבלן , וללא חתימת הדייר על טופס זה, העירייה לא תיתן טופס 4

השב
  • 21:48, 24 בפברואר 2014

שיטת ה"פארטאצ'" "הסמוך והקומבינה. כולם עובדים על כולם וכל אחד רוצה להסיר ממנו אחריות... לרבות רשויות מקומיות ופקידים המסתתרים מאחורי הגוף בו הם עובדים.
    כדי לתת תשובה רצינית כדאי לקרוא את ההסכם ולקרוא מהי התחייבות הקבלן. מתי התחייב למסור את הדירה. באלו מקרים את זכאי לדמי שכירות ומהי תקופת הגרייס. מבלי לקרוא את ההסכם אני אומר את דעתי העקרונית לפיה לא צריך להסכים לחתום על התחייבויות מסוג זה והקבלן צריך לשלם דמי שכירות ביחס לתקופה שעד שהנכס יהיה ראוי למסירה - אחרי טופס 4. melnik.org.il

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.