העברה ללא תמורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • Mika

    נשלח ע"יMika 23:38, 5 במרץ 2014

    האם צריך לחתום על תצהירי העברה. ללא תמורה- המקבל והנותן באותו יום? או אפשר בהפרש של כמה ימים? והאם אפשר לחתום על הסכם בנוגע למתנה ועל התצהירים בתאריך אחר? מאיזה מועד צריך לספור את הזמן לדיווח לרשויות המס? ממועד. חתימת ההסכם או התצהירים? תודה

    השב
  • 19:42, 6 במרץ 2014

    לצורך ביצוע העברה ללא תמורה אין חובה לערוך הסכם וניתן להסתפק בתצהירי העברה ללא תמורה של נותן המתנה והמקבל. אין הכרח שהחתימה תעשה בו זמנית והיא יכולה להיעשות במועדים שונים. עסקה במקרקעין כוללת גם הענקה ו/או ויתור על זכות. ובכל מקרה לפי סעיף 3 לחוק המתנה חזקה על מקבל המתנה שהסכים למתנה, זולת אם הודיע לנותן על דחייתה תוך זמן סביר לאחר שנודע לו עליה. לכן נראה כי על פי הדין המהותי המועד צריך להימנות מהיום בו נחתם ההסכם או התצהירים המוקדם מביניהם.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.