פיצול דירת גג - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • לורין

נשלח ע"ילורין 18:45, 10 ביוני 2014

ברשותי דירה עם גג, על הגג נבנה עם היתר כמובן שטח של כ-52 מ"ר, (שרותים, מקלחת, 2 וחצי חדרים) בחלק התחתון של הדירה ברשותי כ-75 מ"ר (כלומר הנכס עם הגג גדול), ברצוני לחלק את שתי הדירות / הגג הבנוי כמובן לדירה נפרדת בטאבו כדי שאימי תתגורר שם ותהיה לה דירה משלה (כי היא מבוגרת) ואני אמשיך לגור בדירתי, מה עלי לעשות כדי להעביר זאת באופן חוקי בטאבו לשתי יחידות / דירות על פי נסח טאבו כ-2 נכסים. כלומר במקום שלי תהיה דירה אחת ענקית עם הגג, לאימי תהיה דירה משלה בטאבו בגג שנבנה בהיתר כמובן והיא תוכל לעשות בה כרצונה. אשמח על משוב דחוף בענין.

השב
  • 21:46, 15 ביוני 2014

אפשרות הפיצול בטאבו תלויה באפשרות לקבל היתר לפיצול. הדבר תלוי בתוכניות בניין עיר והצפיפות. מניסיוני ספק אם ניתן לקבל היתר לפיצול דירת הגג לשתי יחידות. ואולם הדבר תלוי בתוכניות החלות.

תגובה
  • 22:50, 13 ביולי 2015

יש לי אותו מקרה אשמח לתשובה בהקדם האפשרי

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.