בנייה על גג משותף 40 מ"ר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 12:37, 17 ביוני 2014

עורך דין מלניק שלום. אני גר בקומה עליונה הגג צמוד לדירה שלי גג משותף. אני מתגורר בבנין בין 2 קומות 4 דיירים בכל קומה סה"כ 8 דיירים אני מעוניין לבנות 40 מ"ר על הגג מעל הדירה שלי בקומה השנייה מה דרוש לי? הסכמה של כמה דיירים? אישור מעירייה? תכנון אדריכל או מהנדס?

השב
  • 00:14, 20 ביוני 2014

מאחר והגג צמוד לדירתך הרי שלכאורה אין מניעה לבנות חדר על הגג. יחד עם זאת זכויות הבנייה שייכות לכלל הדיירים ואולם בפרקטיקה כאשר מדובר בזכויות בנייה שאינם יכולים להיות מנוצלים עלידי אחרים אתה יכול להגיש בקשה להיתר וליתן הודעות לדיירים במסגרת הבקשה להיתר ללא צורך בחתימתם. מובן שתידרש להגיש ברשה להיתר באמצעות אדריכל וכן להגיש חישובים סטטיים כחלק מהבקשה להיתר

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.