הזזת גדר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 09:05, 15 ביולי 2014

שלום, אודה לעזרתך. אני בעלת בית דו משפחתי ,אשר יושב על גוש אשר החלקות בו מחולקות חצי חצי בטאבו ביני ובין שכני. לאחרונה גיליתי בעקבות מדידה שהשטח שלי קטן משטח של השכן ב כ 30 מ"ר. השכן לא מסכים להעביר את הגדר למקום בו השטח יהיה מחולק שווה בשווה. מה עליי לעשות? האם אני יכולה להוריד את הגדר על דעת עצמי? האם ניתן לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות או שהכרחי לשכור עו"ד? תודה

השב
  • 09:19, 15 ביולי 2014

אם הבית רשום כבית משותף אזי יש להוציא את התסריט ומסמכי הבית מהטאבו ולבדוק כיצד החלוקה לעומת המצב בפועל. ככל שקיימת אי התאמה והשכן לא מסכים לתקנה הרי שניתן להגיש תביעה מתאימה. ככל שהבית לא רשום כבית משוף אך יש הסכם שיתוף יש לבדוק מה כתוב בהסכם השיתוף ולפעול באותה דרך. ככל שאין הסכם שיתוף הרי שגם אז החלוקה צריכה להיות שווה ויש לבדוק האם זה המצב. עו"ד דוד מלניק 03-6206444 www.melnik.org.il
    your personal lawyer

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.