קרקע ממינהל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מוטי

נשלח ע"ימוטי 23:31, 15 ביולי 2014

שלום רב זכיתי בהגרלה בקרקע של המינהל שאלה ראשונה: לאחר התשלום למינהל בשביל הקרקע ולאחר התשלום לפיתוח מה מצבה המשפטי של הקרקע האם היא בבעלותי ורשומה על שמי? שאלה שנייה : הפיתוח יסתיים רק עוד שנה וחצי ובניית הבית עוד שנתייםוחצי מהיום . האם יש לי זכויות של דירה ראשונה אם אני קונה עכשיו דירה יד שנייה? תודה מוטי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

10:43, 20 ביולי 2014

לא ברור לי במה זכית. אני משער שזכית ב'הסכם פיתוח'. זכותך היא זכות חוזית מותנית; ככל שתעמוד בתנאי חוזה הפיתוח - ייחתם איתך חוזה חכירה (זכות שכירות ארוכת טווח). גם לאחר חתימת חוזה חכירה אינך בעל 'זכות קניינית'. רק לאחר רישום הזכות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), תהפוך לבעל זכות קניינית במקרקעין.
    רכישת קרקע אינה נחשבת רכישת דירה. אם תרכוש דירה עכשיו ואין לך דירה אחרת הרי שהדירה הנרכשת היא בגדר 'דירה ראשונה'.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.