הטעיה במכירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • רמי

נשלח ע"ירמי 14:17, 20 ביולי 2014

שלום רב לפני כשנה רכשתי בית קרקע עם גינה מתוחמת בחומת בטון ושער כניסה שדרכו רק אני בלבד יכול להכנס. במודעת הפרסום של הדירה ( לוח יד 2 ) נרשם באופן מפורש כי הדירה מוצעת עם גינה בגודל 200 מ"ר . בהמשך הפרסום בסעיף תוספות נכתב במפורש כי יש גינה מרווחת ומתוחזקת. עד כאן הפרסום שעל בסיסו הנחתי את עצמי לרכישה. חוזה המכר , זה לא הכיל את הגינה ( 200 מ"ר ) הגינה הושמטה מהחוזה ואפשר לומר כי המוכר הצליח להערים עליי בנושא הזה בלא שהבחנתי בהטעיה הנוגדת את הפרסום. חתמתי על החוזה ושילמתי את הסכום המלא והיום כעבור שנה מהרכישה התברר לי כי הגינה היא רכוש משותף שלי עם 7 דיירים נוספים ( השכנים שלי ) את הדירה ואת המחיר ששילמתי הערכתי על בסיס הפרסום דהיינו 130 מ"ר שטח בנוי גינה 200 מ"ר . המוכר, זה טוען כי לא מכר את הגינה והפנה לחוזה. מזל גדול, כי שמרתי את מודעת הפרסום שם כתוב מפורשות כי הדירה מוצעת למכירה עם גינה של 200 מ"ר. האם המוכר הונא אותי ? מי כאן אחראי למחדל הזה ? האם מבחינה משפטית יש מקום לביטול העיסקה או לחייב את המוכר לרשום את הגינה בטאבו על כל הכרוך בכך . מילה לסיכום, כיצד יתכן מצב שבו הדירה מוקפת ומתוחמת חומת בטון סביב הבית והגינה והגינה היא רכוש משותף. אודה לעיצה משפטית רצינית בעניין זה המדיר את שנתי מאז גיליתי את הבעיה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

15:39, 20 ביולי 2014

חובת הקונה להיזהר. מן הסתם כלולים בחוזה הרכישה שלך הן סעיפים בהם אתה מצהיר שבדקת את הנכס והן סעיפים הקובעים שרק ההסכם קובע ואין תוקף למצגים קודמים. למרות האמור, יש מקום לתביעה בגין הטעייה. חובת ההוכחה בתביעה היא - כמובן - עלייך. הסעד יכול להיות ביטול העסקה + פיצוי, או לחילופין פיצוי בלבד. פנה לעו"ד עם כל החומר שבידייך. בהצלחה

תגובה
  • 16:19, 20 ביולי 2014

שלום עו"ד יגאל מירון
    אני אכן שוקל את צעדיי המשפטיים וברשותך נותרה לי שאלה אחת פתוחה .

למה התכוונת כי חובת ההוכחה היא עלייך ?

האם עליי להציג את מודעת הפרסום של המוכר אשר בה הוצגה הדירה כמוצעת למכירה עם גינה ?

האם המודעה של המוכר מהווה מצג שוא ?

או שמה יש הוכחה אחרת המוטלת עליי ואשמח להתייחסותך.

תודה מראש
    רמי

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

18:06, 20 ביולי 2014

עלייך החובה להוכיח שהוטעית. במילים אחרות - עלייך לשכנע את בית המשפט שאם היית יודע מראש שהגינה אינה כלולה, אזי לא היית מתקשר כלל בעסקה. זכור כי טעות שלך בעניין 'כדאיות העסקה' אינה מהווה עילה לביטול ההסכם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.