מיסים על מכירת מקרקעין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ימית

נשלח ע"יימית 10:10, 29 ביולי 2014

שלום רב, לבעלי ישנה חברת יחיד ועל שם החברה הזו רשום נכס מקרקעין (חנות) .אנו מעוניינים להעביר את הנכס מהחברה הרשומה על שם בעלי לבעלותי-ללא תמורה. אני יודעת שניתן לבצע העברה ללא תמורה בין בני זוג על-מנת לקבל את הפטור ממס שבח ולשלם מס רכישה בלבד. שאלתי היא האם ניתן לבצע העברה ללא תמורה בין בני זוג מחברת יחיד ( בעל 100% מניות) לבת הזוג ? אם כן , מה נצטרך לשלם ? ואם לאו , האם כדאי להעביר לי כפרטית או שעדיף לי לפתוח חברה ואז זו תהיה העברה מחברה לחברה.... תודה רבה, ימית

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

10:56, 29 ביולי 2014

ימית שלום,

מאחורי הרעיון לביצוע ההעברה הזו יש כוונה מסויימת שאינה ברורה לי. יועץ המס/רוה"ח של החברה המכיר את החברה ואת הנפשות הפועלות הוא האיש להתייעץ איתו על היבטי המיסוי. בהצלחה. עו"ד יגאל מירון

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.