הקמת גדר בגבול מגרש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 09:08, 28 באוגוסט 2014

שלום אני מתגורר בבית משותף המורכב משלושה צמודי קרקע וכניסה משותפת. בסמוך אלינו קיים בית דומה בהרכבו הסתבר לי שגבול המגרש בפאה אחת לא סומן בגדר או סימון אחר ולכן כיום חלק לא מבוטל מהמגרש שלנו "נמצא" באזור הבניין השוכן עימנו. עוד אציין שהשטח ריק ולא נעשה בו כל שימוש מלבד עץ אחד מטופח ששוכן בתוכו. המדובר בפיסת שטח משמעותית מאד ברצוני לדעת האם אני זקוק להסכמה כלשהיא מצד הבניין השכן להקמת גדר שתראה בבירור את המצב הנכון? האם העובדה שהדבר לא נעשה בעת הקמת המבנים לפני כעשרים שנה יוצר מצב התישנות או שיש באפשרותי גם כיום להשיב את הקרקע אלינו? תודה אבי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

09:17, 28 באוגוסט 2014

המונח 'הסתבר לי' אינו נהיר לי. קביעת הגבול בין המגרשים היא עניין לעבודת מודד מוסמך. אני ממליץ על פעולה משותפת עם בעלי הבניין הסמוך ולא על קביעת עובדות חד צדדית. עו"ד יגאל מירון

תגובה
  • 09:23, 28 באוגוסט 2014

תודה על תגובתך המהירה עו"ד מירון

הסתבר לי -על סמך תוכנית מדידה מפורטת שבוצעה במקום לפני חודשים ספורים והובאה לידיעתי

תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

07:37, 31 באוגוסט 2014

תשובתי נשארת בעינה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.