דמי תיווך במקרה שהמתווך רק חשף מקור למידע - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יצחק

    נשלח ע"ייצחק 12:38, 21 בספטמבר 2014

    שלום, מתווך הפנה אותי לקבלת חוות דעת על עסקה אצל עו"ד מסוים. בשיחה עמו, שאלתי את עורך הדין האם הוא מכיר עיסקה אחרת יותר מוצלחת, והוא אכן הציע לי עסקה אחרת. האם המתווך זכאי לדמי תיווך, היות ואלמלא הוא, לא הייתי מקיים אותה שיחה עם עורך הדין? אני שואל בעיקר במישור האתי, מאחר ואני עובד עם יחסי אמון עם המתווך, ותוהה האם מבחינה אתית יש לו טענה עליי. (אציין שאני מכיר את עוה"ד הזה מעיסקות קודמות שנעשו באמצעות מתווך זה, ושבעבורן שילמתי דמי תיווך). תודה!

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

    עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

    07:45, 22 בספטמבר 2014

    חוק המתווכים במקרקעין קובע כי מתווך במקרקעין יהיה זכאי לדמי תיווך מאת לקוח אם נתקיימו כל אלה: (1) הוא היה בעל רשיון בתוקף לפי חוק זה בעת שעסק בתיווך (2) הוא מילא אחר הוראות סעיף 9 (הסכם שכר-טרחה חתום) (3) הוא היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב. חוק לחוד ומצפון לחוד. באופן פרדוקסלי: אם תשלם למתווך סכום קטן שאתה חושב שאולי מגיע לו, אתה תבסס את העילה שלו נגדך והתשלום יהיה בבחינת ראיה שאכן מגיע למתווך תשלום. יגאל מירון, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.