ביטול בלעדיות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ga

נשלח ע"יga 08:47, 29 בספטמבר 2014

שלום, חתמתי עם מתווך הסכם בלעדיות לטיפול בפרסום ומכירת הדירה שבבעלותי. אני לא מרוצה מהמתווך הנ"ל החתימה הבלעדיות המתווך התיישב אצלנו משעה 20 עד 24.30 ומהתחלה אמרנו שאנחנו לא רוצים בלעדיות והתחיל לסביר איך הם עובדים והתיש אותנו ולכן סוף הערב שכנע שכדאי שנחתם על בלעדיות ואמרנו כל הערב שאנחנו לא רוצים לאחר לחץ ועייפות חתמנו . אני מעוניינת לדעת האם ניתן לי לבטל את החוזה שנחתם לפי כשבועיים אני התקשרתי כדי לבטל את החוזה שעדין לא עבר 14 יום ולא היה מוכן ( נפל חג ראש השנה כך שחלף 14 יום). יש לציין שלא הביא לי אף קונה או להראות את הבית . חוץ מפרסום ביד 2 אני לא רואה שעשה משהו . האם יש לי אפשרות להביא קונה ולשלם לא ממחצית מדמי התווך? איך אפשר לבטל את הבלעדיות ? ה:

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

09:50, 29 בספטמבר 2014

הסכם עם המתווך הוא הסכם לכל עניין ודבר ומחייב את הצדדים. אתם יכולים לבקש לבטל את ההסכם ואולם עשויים להיות חשופים לדרישת תשלום. ככל שהמתווך לא עשה עדיין צעדים אופרטיביים ביחס לדירה, כך נזקו קטן יותר.עניין 14 הימים אינו משמועתי. אין מדובר בעסקת רוכלות. 14 ימים עומדים במידה מסויימת לרועץ. לו הייתם מבטלים למחרת מצבכ היה טוב הרבה יותר. מדוע חיכיתם שבועיים? יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 19:42, 1 באוקטובר 2014

אם המתווך לא פרסם את הדירה כפי שנדרש ממנו על פי ניתן לבטל את הסכם הבלעדיות

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

10:49, 2 באוקטובר 2014

כפי שציינתי - כל יום שעובר מקשה על עניין הביטול. ככל שהמתווך טרם עשה דבר ניתן לפנות אליו ולבקש לבטל מחמת מחדליו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.