עמלת תיווך לשכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מרים

    נשלח ע"ימרים 21:12, 26 באוקטובר 2014

    שלום, יצרתי קשר עם משרד תיווך לגבי דירה להשכרה ברמת השרון. חתמתי כמקובל לפני ביקורי בדירה על עמלת תיווך של חודש אחד. לתדהמתי, גיליתי יום אחרי שבעל הדירה מפרסם את דירתו גם ללא תיווך באותו הלוח.בהתחשב בעובדה שעמלת המתווך היא 8260 ש"ח, האם יש דרך כלשהיא להשתחרר ממחויבותי אליו ולשכור את הדירה ללא תיווכו? האם יש פרק זמן שבו החוזה ביני לבין המתווך תקף?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

    עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

    18:23, 29 באוקטובר 2014

    החוק (חוק המתווכים במקרקעין) קובע ש: מתווך במקרקעין יהיה זכאי לדמי תיווך מאת לקוח אם נתקיימו כל אלה:
    (1) הוא היה בעל רשיון בתוקף 2) הוא מילא אחר הוראות סעיף 9 לחוק המתווכים במקרקעין (הזמנת השירות בכתב)
    (3) הוא היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב. יתכן שבנסיבות אלו המתווך אינו יכול להיחשב הגורם היעיל. יגאל מירון, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.