זכויות בדירה שבמתנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • רחל

נשלח ע"ירחל 22:04, 28 ביוני 2015

שלום רב, אני נשואה פעם שניה, ומנשואיי הראשונים יש לי בת. לפני מס' שנים רכשתי דירה, בטרם הכרתי את בעלי הנוכחי, ובכספים שלא שלו. בדירה מתגוררת כיום בתי, ואני גרה עם בעלי בישוב אחר. לבעלי יש ילדים מנישואיו הקדומים גם. לבעלי יש זכויות של 50% במס' דירות שקיבל בירושה לאחר פטירת הוריו. באחת מן הדירות עשינו ביחד שיפוץ, בכסף משותף, ומתוגררים בה. אני שוקלת להעביר לבתי את הדירה במתנה וללא תמורה כלשהי, במידה והעניין יהיה גמור וחתום האם לבעלי תהיה זכות כלשהי על הדירה ו\או אפשרות לערער על ההחלטה שלה בערכאה כלשהי. וכן האם תהיה לילדיו זכות כלשהי על הדירה שלי ? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

07:05, 29 ביוני 2015

מניסוח השאלה לא ברור באיזו דירה את מעוניינת להעביר זכויות. ככל שאת מעבירה זכויות בדירה שרכשת טרם נישואייך - כאשר המעשה גמור בוודאי שאין לבעלך או לילדיו כל אמירה בעניין. ככל שאת מכוונת לדירה ששיפצתם אז אינך יכולה להעביר זכויות שאינן רשומות על שמך. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.