רכישת דירה חדשה מבעל הקרקע\קבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אאמונד

נשלח ע"יאאמונד 18:33, 11 ביולי 2015

שלום. אני מעוניין לרכוש דירה חדשה (דרך משרד תווך) השייכת לבעל הקרקע עליו נבנה הבניין עי" חברה קבלנית. הדירה מוכנה לאכלוס . ומשווקת בצורה כלשהי ?דרך משרד החברה הקבלנית .מחיר הדירה סוכם עם המתווך ונקבעה לי פגישה במשרדי החברה להתחיל הליך רכישה . השאלה כיצד אני נמנע במעמד זה מלחתום על מסמך מחייב כלשהו כגון: זיכרון דברים, מזכר הבנות ,מסמך בקשה לרכישת דירה וכו´ . במטלה של "כך תשמר לכם הזכות לרכוש אותה ". כמובן שבכוונתי לקחת עו"ד אשר ייצג אותי .וכמו שאני מכיר את החברה קבלנית הם לא יעשו שום צעד קדימה לפני שאתה מתחייב אליהם. הרי ידוע שחתימה על מסמך כזה יקשור אותי מבחינה חוזית ויצמצם את אפשרויות המיקוח שלי על תנאי החוזה .כמו כן במידה והדברים לא יסתדרו לאחר הבדיקות הנדרשות שיבצע ה-עו"ד שלי,לא אוכל לבטל את הרכישה מאחר שדינו של זיכרון דברים הוא כדין חוזה לכל דבר ועניין. מהי ההמלצה לאיך אני צריך להתנהל מולם בפגישה הראשונה .

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

12:01, 12 ביולי 2015

התחל משא ומתן. קבל את הניירות והעבר לעו"ד מטעמך. אתה כמובן מוגבל במידת הרצון הטוב שלהם. אינך יכול לאכוף את העדפותייך עליהם. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.