השארת מזגנים במכירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 00:20, 16 באוגוסט 2015

שלום רב, קניתי לאחרונה דירה ולקראת קבלת הדירה המוכר טוען שאינו חייב להשאיר את המזגנים המפוצלים אשר בדירה ברצוני לציין שבחוזה המכירה לא נזכרים כלל אותם מזגנים האם הוא צודק באומרו שאינו חייב להשאיר את המזגנים היות והם לא חלק ממבנה הדירה? תודה יוסי

השב
  • 02:15, 16 באוגוסט 2015

רצוני להבהיר שמדובר במזגנים עיליים אשר תלויים על קיר חיצוני מבפנים הדירה ואשר יחידת המנוע נמצאת תלויה מהצד השני (החיצוני) של הקיר

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

08:55, 18 באוגוסט 2015

הואיל וההסכם שותק (וחבל שלא השכלתם להתייחס לעניין), נשארת לך הפרשנות החיצונית להסכם. לשתי הגישות - גישת המוכרים וגישת הקונים, יש הגיון פנימי. אין כאן כללים ואולם אינך צריך לוותר בקלות. הפתרון המעשי יהיה להתפשר על משהו באמצע וגם המוכרים יודעים זאת ... יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 09:31, 18 באוגוסט 2015

ענין ההתפשרות ברור לי ואני אנסה זאת אך כידוע זה אינו תלוי רק בי ולכן פניתי אלייך ע"מ לדעת את לשון החוק ?
    המוכר אמר לי שיש איזו תקנה 12 אם אני זוכר שבה מדובר על חפצים שאינם מחוברים באופן קבוע ולכן אין חובה להשאירם ושמזגנים אלו נופלים בקטגוריה זו...

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

18:36, 18 באוגוסט 2015

אנו עדיין עוסקים בפרשנות. השאלה היא האם המזגנים הם מחוברים לדירה או מסוג המיטלטלין המצויים בה. כאמור - יש טיעונים גם לכאן וגם לשם...

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.