הוצאת נסח טאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שלמה

נשלח ע"ישלמה 17:32, 31 באוגוסט 2015

שלום וברכה בקומה שלי בבניין הדירות בו אני גר בוצעה עבירת בנייה לפני 15 שנה כך ששתי דירות פוצלו ל- 4 בפועל, אני גר באחת הדירות. (יובהר כי הדירות נפרדות לחלוטין והן ככל הדירות בבניין רק שההיתר היה ל- 14 דירות ובנו 16), לאחר שהגשנו כל דיירי הקומה בקשה לאישור תכנית פיצול הדירות אישרו לנו את התוכנית שילמנו היטל השבחה וקיבלנו גם טופס 4, מה שנותר כרגע הוא לרשום את הדירות בטאבו הבעיה שלא מדובר בדירה רגילה... בטאבו רשומות שתי דירות של 120 מטר בקומה בעוד כעת לאחר אישור התכנית יש לנו 4 דירות של 70 מטר. שאלתי היא מה ידרוש ממני מנהל הרישום כאשר אבקש לרשום את הדירה שלי כמו שאושרה בתכנית מעבר לרישום של דירה רגילה? כמו כן, האם צריך שכל ארבעת הדיירים בקומה יגשו לטאבו או שכל אחד יכול לדאוג לעצמו ואין קשר בין האחד לשני? כלומר האם אנו כמו 4 דירות חדשות ? תודה רבה מקווה שלא סיבכתי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

13:16, 3 בספטמבר 2015

דין דירת 120 מ"ר כדין דירה בת 12 מ"ר. ישנה פרוצדורה לתיקון הרישום ובמקרה שלכם תידרש חתימת בעלי הזכות בדירות שמפוצלות והיעדר התנגדות של בעלי הדירות האחרים. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.