חתימה על הסכם בלעדיות עם מתווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אלונה

נשלח ע"יאלונה 20:49, 12 בספטמבר 2015

ביום חמישי יצאתי מהדירה ונתקלתי במתווך שפנה אלי ושאל אותי אם אני מוכרת את הדירה. מתוך לחץ בזמן אמרתי שכן אבל לא כרגע וכך בעצם הוא השתכנע לבוא אלי בעוד חצי שעה כשאספתי את הילדים מהגן. כשהכנסתי אותו לבית הבהרתי במפורש שאני לא חותמת על חוזים אלא רק רוצה את דעתו המקצועית בנוגע למחיר הדירה. הוא נכנס והתחיל למלא טופס תוך כדי שיחה ותוך כדי שהוא משמיץ את הדירה שלא תמכר מעל 600000 ש"ח. בעלי לא היה בבית והתקשרתי להתייעץ אתו, וכך מתוך לחץ והתלהבות חתמתי איתו על הסכם בלעדיות וכמובן התחרטתי על כך יום אחרי, פחות מ24 שעות. כשהתקשרתי הוא גמגם וטען שכבר ביצע 4 פעולות שיווק ולא ניתן לבטל. הקלטתי את השיחה ואני שולחת לחברתם מכתב ביטול בדואר רשום מחר. אשמח לדעת האם אני יכולה לבטל את החוזה לפי החוק בתווך של פחות מ14 יום והאם זה נחשב לעסקת רוכלות? תודה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

15:03, 16 בספטמבר 2015

לא מדובר על עסקת רוכלות ואולם יש משמעות לביטול המיידי. המשמעות המשפטית האמיתית של הדברים תינתן בדיעבד... יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.