החובות החלות על עו״ד בעסקת מכר דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • קארין

נשלח ע"יקארין 10:01, 26 באוקטובר 2015

שלום רב, ברצוני לדעת האם חלה חובה על העו״ד לבצע בדיקת רישום של מהות הנכס ברשות מקומית(עירייה) טרם רכישה של נכס ובמידה וכן מתוקף איזה חוק/ פסיקה (יש לי החשש כי עו״ד שלי התרשל והדירה שרכשתי נרשמה כמרפסת ברשות המקומית)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

14:51, 26 באוקטובר 2015

העניין אינו מוסדר בחקיקה. חובת עוה"ד המייצג אותך ברכישה לסקור את מצבה המשפטי של הדירה ולתת את דעתו להיבטים שונים. הבדיקה המסויימת שאת מבקשת לא בהכרח נדרשת. אם מדובר בבית משותף רשום, והדירה רשומה שם נכון, אין סיבה לחשוד שהדירה היא למעשה מרפסת. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 13:19, 29 באוקטובר 2015

שם תוכן הודעה:\
    אבי מוכר יחידה מנכס שיש לו (זה כמה יחידות )
    כמה מס שבח ? וכמה מס רכישה הוא אמור לשלם?
    אודה לך על תשובתך
    לי

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.